Новости ГО

Мінцифри та ГО “Розвиток ІТ освіти” підписали Меморандум про партнерство у розбудові IT-спільноти України


16 листопада Міністерство цифрової трансформації України та громадське об'єднання “Розвиток ІТ освіти” підписали спільний Меморандум про партнерство та домовились про взаємодію у напрямку розвитку ІТ-освіти в країні. Про це зазначив співзасновник ГО та підприємець Анатолій Бойко, у минулому студент КПІ ім.І.Сікорського.
“Держава демонструє високу готовність до спільної роботи з IT-спільнотою України. Ми в цьому переконалися під час нашої участі у Web Summit 2021, де вперше був представлений український павільйон у форматі IT-екосистеми. Спільний Меморандум про партнерство відкриває для нас нові горизонти співпраці, такі як інтеграція проєктів Мінцифри в межах роботи нашого інноваційного Хабу ФІОТ, різнобічні колаборації, залучення спікерів Міністерства до програми лекцій в Хабі та багато іншого”, – відзначив Анатолій Бойко. 

З боку Мінцифри підписантом меморандуму виступив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ-сфери Олександр Борняков. За його словами, співпраця з навчальними закладами та громадськими організаціями має великий потенціал щодо подальшого розвитку людського ресурсу та ІТ-напрямку в країні.   

Фото Прес-служба Мінцифри: Анатолій Бойко та Олександр Ролік - ГО «Розвиток IT освіти», Олександр Борняков - заступник міністра цифрової трансформації.

“Люди – найбільша цінність української IT-галузі, і наше завдання – сприяти тому, щоб кількість талановитих IT-спеціалістів в Україні постійно зростала. Зараз активно працюємо над питанням IT-освіти спільно з МОН, навчальними закладами та бізнесом. Сьогодні маємо ще одного партнера – ГО “Розвиток IT-освіти”. Тепер разом будемо реалізувати не менш круті ініціативи!”, – розповів Олександр Борняков.  

Він також додав, що за даними Opendatabot за 9 місяців 2021 року IT-експорт України виріс на 35%. Вже сьогодні країну знають у світі як великого експортера IT-товарів та послуг, але, підкреслив Борняков, для подальшого розвитку необхідно зосередилися на наших конкурентних переваг. 

“Сьогодні реформа IT-освіти є не тільки задачею навчальних закладів, а й нагальною потребою ІТ-бізнесу в Україні без задоволення якої неможливий подальший розвиток та ріст економіки, адже світ стає все більш цифровим з кожним днем. Роль Держави в цьому процесі дуже складно переоцінити, і я задоволений, що сьогодні ми заклали дуже важливе підґрунтя для подальшої співпраці науки, бізнесу та держави з ціллю розбудови успішного цифрового майбутнього” - додав Сергій Мартинчук, голова представництва Cisco в Україні.

Нагадаємо, що “Розвиток IT освіти” – це громадська організація випускників ФІОТ НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, яка має на меті розвиток технологічної інфраструктури та IT-нетворку в Україні для зменшення відтоку студентів IT-спеціальностей за кордон. Серед проектів організації – створення на базі КПІ Хаба ФІОТ, Інтелектуального Роботодрому та Смарт-парку. Партнерами “Розвиток IT освіти” виступають великі українські IT-компанії, серед яких є Genesis, EPAM, Luxsoft, Global Logic, SoftConstruct, Cisco та інші.