Новости ГО

ГО “Розвиток ІТ освіти” та “Український фонд стартапів” розпочали спільну роботу в рамках Меморандуму про партнерство

Вчора, 24 січня, громадська організація “Розвиток ІТ освіти” та “Український фонд стартапів” підписали Меморандум про партнерство та співпрацю. За словами підписантів, дана співпраця є важливим кроком для подальшої роботи щодо покращення освіти в Україні в ІТ-галузі та сприятиме реалізації спільних проєктів у стартап-напрямі.

Як зазначив співзасновник ГО Анатолій Бойко, це партнерство – важливий крок для  подальшої колективної діяльності двох організацій. “Перемовини щодо більш плідної співпраці між “Розвитком ІТ освіти” та “Українським фондом стартапів” розпочалися ще у листопаді, під час нашого спільного візиту на Web Summit 2021, який відбувся у Лісабоні. Відсьогодні ми розпочали працювати разом як партнери й вже готуємо перший спільний івент у нашому Хабі ФІОТ, який має відбутися на початку лютого цього року”, – розповів Анатолій Бойко.

Зліва направо: Оксана Льовочкіна, Павло Карташов, Сергій Теленик, Анатолій Бойко, Олена Халус


Положення Меморандуму також передбачають налагодження робочого процесу в інноваційній аудиторії Хабу ФІОТ КПІ, а також проведення івентів із залученням експертів, реалізацію спільних ідей та зміцнення інноваційного напряму в освіті.

“Ми переконані, що саме через співпрацю та взаємодоповнення можливо досягти найбільшої синергії. Тому постійно розширюємо мережу партнерств, створюємо колаборації, об’єднуємось з усіма, хто поділяє нашу візію. Стратегічна мета Фонду – показати всім, що держава є надійним партнером у започаткуваннях талановитих людей. Ми прагнемо зробити “Український фонд стартапів” платформою, де стартап зможе отримати не лише фінансування, а й весь комплекс можливостей та послуг – від консультацій і менторства до співпраці з потенційними інвесторами. Тож, спільно з партнерами плануємо й надалі стимулювати українських підприємців започатковувати власний бізнес, створювати інноваційні продукти та послуги та виводити їх на глобальні ринки”, – зазначив Павло Карташов, директор “Українського фонду стартапів”.

“Ми раді, що новий 2022 рік починається з такого перспективного партнерства. Цей Меморандум – важливий крок до реалізації тих проєктів, які було заплановано у рамках діяльності нашої громадської організації. Із сьогоднішнім підписанням цього документу відкриваються великі можливості не тільки для студентів ФІОТ та КПІ, а взагалі для всіх студентів ІТ-спеціальностей, які зараз здобувають вищу освіту. Ми прагнемо, щоб наш ХАБ та інноваційна кімната стали платформою для студентів та школярів країни”, – підкреслила Олена Халус, заступник декана ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського, членкиня ГО “Розвиток IT освіти”.

Нагадаємо, громадська організація "Розвиток IT-освіти" була створена у квітні 2021 року. Головна мета організації - це сталий розвиток IT-освіти в Україні через створення кращих умов для здобуття високоякісної та практичної освіти в Україні, ефективної моделі взаємодії викладачів, студентів та бізнесу, впровадження інноваційної моделі розвитку університетів та їх підрозділів, а також зменшення відтоку талановитих студентів за кордон.

Також нагадаємо, що “Український фонд стартапів” (USF) – державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed) з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. Протягом 2 років існування USF грантове фінансування отримали понад 240 українських стартапів на стадії seed або pre-seed, а загальна кількість фінансування склала більше ніж 6 300 000 доларів США.